XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
W30 100 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
Finals
1 Vilarrubi, Estefania
W33 Poa
14,15
1.2
14,16 74,09%
W35 100 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Dupuy, Marianne
W37 Fed AT Maldonado
14,08
1.2
13,95 75,24%
2 Greco, Alejandra
W39 Cada
15,21
1.2
14,71 71,36%
W40 100 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Gonzalez, Maricel
W41 Apav
15,35
1.2
14,50 72,34%
2 Alvez, Daniela
W41 Poa
17,01
1.2
16,07 65,28%
W45 100 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Ramirez, Mariana
W45 Atenas
14,45
2.6
13,05 80,43%
2 Brun, Paola
W46 Poa
14,78
2.6
13,21 79,45%
W50 100 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Vizental, Karen
W52 Cada
13,87
2.6
11,64 90,21%
2 Benito, Daniela
W53 Cada
15,68
2.6
13,02 80,57%
3 Albarenga, Sonia
W54 Nacional
17,91
2.6
14,72 71,27%
W55 100 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Lioi, Patricia
W58 Cada
15,96
2.6
12,62 83,16%
2 Jorge, Graciela
W57 Favel
17,31
2.6
13,82 75,99%
3 Bleda, Estela
W55 Cavemont
18,50
2.6
15,05 69,75%
W60 100 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Gerhardt, Alicia
W63 Asam
16,41
1.3
12,38 84,78%
2 Nieto, Beatriz
W60 Asam
16,98
1.3
13,16 79,76%
3 Abreu, Cristina
W61 Caveco
17,26
1.3
13,26 79,16%
4 Acosta, Laura
W60 Poa
19,23
1.3
14,90 70,43%
5 Hauser, Patricia
W62 Cavemont
19,99
1.3
15,21 69,00%
XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
W75 100 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Peña, Teresa
W77 Clav
26,49
1.3
17,14 61,25%
M30 100 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Sabani, Cesar
M32 Poa
12,75
1.9
12,76 76,73%
M35 100 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Silva, Ignacio
M37 Poa
12,89
1.9
12,59 77,84%
M40 100 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Rodriguez, Pablo
M40 Peñarol
11,86
0.5
11,33 86,44%
2 Pazzaglini, Carlos
M40 Cadav
11,92
0.5
11,39 86,01%
3 Albrizio, Juan Carlos
M41 Addegro
12,27
0.5
11,65 84,13%
4 DE Angelis, Fabian
M44 Cada
12,56
0.5
11,68 83,86%
5 Gonzalez, Ruben
M44 Poa
12,66
0.5
11,77 83,20%
6 Garcia, Ivan
M41 Poa
13,26
0.5
12,58 77,85%
7 Valverde, Diego
M41 Montevideo Runners
13,75
0.5
13,05 75,08%
M50 100 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Rosso, Gonzalo
M50 Defensor Sporting
12,90
-0.5
11,52 85,06%
2 Martres, Javier
M54 Asam
12,94
-0.5
11,26 87,03%
M55 100 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Batista, Iden
M55 Fed Atl San Jose
14,48
-0.5
12,51 78,27%
2 Sosa, Luis Eduardo
M56 Poa
15,40
-0.5
13,23 74,05%
M60 100 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Schroeder, Damian
M60 Nacional
14,06
-0.5
11,78 83,16%
2 DE Souza, Hector
M64 Defensor Sporting
15,19
-0.5
12,42 78,89%
M70 100 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Centanaro, Cesar
M72 Hindu Resistencia
14,87
1.2
11,45 85,49%
XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
….M70 100 Meter Llanos
2 Alzugaray, Gustavo
M70 Favel
15,22
1.2
12,01 81,55%
3 Portela, Nicanor
M72 Caveco
16,24
1.2
12,51 78,28%
M75 100 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Garino, Alberto
M76 Defensor Sporting
15,76
1.2
11,54 84,91%
2 Perez, Fernando
M75 Defensor Sporting
16,62
1.2
12,34 79,38%
3 Cayrus, Roberto
M77 Clav
18,07
1.2
13,04 75,11%
4 Gudiño, Atilio
M78 Cadav
19,90
1.2
14,15 69,21%
M80 100 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Lopez, Hugo
M82 Caveco
39,60
1.2
26,40 37,09%
W30 200 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Vilarrubi, Estefania
W33 Poa
30,50
-0.3
30,51 69,95%
W35 200 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Dupuy, Marianne
W37 Fed AT Maldonado
29,81
-0.3
29,27 72,94%
W40 200 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Salvat, Veronica
W43 Poa
31,76
-0.3
28,91 73,81%
W45 200 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Ramirez, Mariana
W45 Atenas
29,62
-0.3
26,31 81,14%
2 Brun, Paola
W46 Poa
31,44
-0.3
27,61 77,30%
3 Quiroga, Adriana
W48 Amas
33,66
-0.3
28,89 73,87%
W50 200 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Vizental, Karen
W52 Cada
30,24
-1.9
24,82 85,99%
W55 200 Meter Llanos
======================================================================================================
XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Lioi, Patricia
W58 Cada
34,15
-1.9
26,31 81,12%
2 Jorge, Graciela
W57 Favel
38,03
-1.9
29,60 72,11%
W60 200 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Gerhardt, Alicia
W63 Asam
33,96
-1.9
24,88 85,78%
2 Nieto, Beatriz
W60 Asam
37,51
-1.9
28,29 75,43%
3 Acosta, Laura
W60 Poa
42,74
-1.9
32,24 66,20%
M30 200 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Sabani, Cesar
M32 Poa
26,94
-3.3
26,63 72,58%
M35 200 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Silva, Ignacio
M37 Poa
28,68
-3.3
27,24 70,93%
M40 200 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Pazzaglini, Carlos
M40 Cadav
24,22
-3.3
22,47 85,97%
2 Rodriguez, Pablo
M40 Peñarol
24,65
-3.3
22,87 84,47%
3 Albrizio, Juan Carlos
M41 Addegro
26,20
-3.3
24,13 80,09%
4 DE Angelis, Fabian
M44 Cada
26,44
-3.3
23,82 81,14%
5 Gonzalez, Ruben
M44 Poa
26,66
-3.3
24,02 80,47%
6 Valverde, Diego
M41 Montevideo Runners
28,67
-3.3
26,41 73,19%
M45 200 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Olivera, Matias
M46 Cada
27,95
-2.1
24,81 77,90%
2 Acosta, Gerardo
M45 Asopave
30,10
-2.1
26,91 71,81%
M50 200 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Rosso, Gonzalo
M50 Defensor Sporting
27,36
-1.4
23,59 81,92%
2 Martres, Javier
M54 Asam
27,60
-1.4
23,15 83,45%
3 Cobas, Andres
M53 Vo2
27,67
-1.4
23,37 82,66%
M55 200 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
1 Batista, Iden
M55 Fed Atl San Jose
30,30
-1.3
25,24 76,58%
2 Sosa, Luis Eduardo
M56 Poa
32,98
-1.3
27,29 70,81%
M60 200 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Amil, Sergio
M61 Favel
28,57
-1.3
22,87 84,50%
2 DE Nazare, Manoel
M62 Abram
30,09
-1.3
23,92 80,77%
3 DE Souza, Hector
M64 Defensor Sporting
33,77
-1.3
26,50 72,92%
4 Servera, Miguel Angel
M61 Apav
34,05
-1.3
27,25 70,91%
M70 200 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Centanaro, Cesar
M72 Hindu Resistencia
31,78
-1.7
23,09 83,68%
2 Noli, Juan Jose
M70 Circulo Bahiense
32,55
-1.7
24,39 79,24%
3 Ribeiro, Getulio
M74 Peñarol
33,58
-1.7
23,64 81,72%
4 Portela, Nicanor
M72 Caveco
36,11
-1.7
26,24 73,65%
M75 200 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Garino, Alberto
M76 Defensor Sporting
35,17
-1.7
23,97 80,64%
2 Cayrus, Roberto
M77 Clav
37,89
-1.7
25,39 76,12%
M80 200 Meter Llanos
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Lopez, Hugo
M82 Caveco
1:52,73
-1.7
1:08,62 28,15%
W40 400 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Salvat, Veronica
W43 Poa
1:09,43
1:01,02 78,01%
2 Arias, Gladys
W43 Asopave
1:16,20
1:06,97 71,08%
W45 400 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Ramirez, Mariana
W45 Atenas
1:05,33
56,21 84,70%
W50 400 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Benito, Daniela
W53 Cada
1:21,51
1:04,87 73,38%
W55 400 Meter Llanos
=================================================================================================
XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Caceres, Claudia
W55 Cada
1:12,82
56,85 83,74%
2 Gonzalez, Marlene
W56 Montevideo Runners
1:19,10
1:01,20 77,78%
W60 400 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Gerhardt, Alicia
W63 Asam
1:18,49
57,07 83,40%
M30 400 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Acosta, Ignacio
M34 Nacional
52,86
51,70 83,53%
2 Sanchez, Martin
M34 Poa
1:02,65
1:01,27 70,48%
M35 400 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Cetti, Daniel
M37 Poa
58,85
56,28 76,73%
M40 400 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Scabino, Rafael
M43 Defensor Sporting
53,91
49,36 87,48%
2 Albrizio, Juan Carlos
M41 Addegro
57,80
53,68 80,45%
3 Garcia, Ivan
M41 Poa
58,83
54,64 79,05%
4 Gonzalez, Ruben
M44 Poa
59,48
54,07 79,86%
5 Valverde, Diego
M41 Montevideo Runners
1:04,32
59,73 72,30%
M45 400 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Dotti, Pablo
M48 Vo2
1:02,22
55,02 78,50%
2 Acosta, Gerardo
M45 Asopave
1:06,81
1:00,30 71,63%
M50 400 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Cobas, Andres
M53 Vo2
1:01,48
52,56 82,16%
2 Bogdajian, Pano
M51 Nacional
1:03,99
55,43 77,91%
M60 400 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 DE Nazare, Manoel
M62 Abram
1:07,52
54,47 79,27%
2 Amil, Sergio
M61 Favel
1:09,22
56,19 76,85%
XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
….M60 400 Meter Llanos
3 Servera, Miguel Angel
M61 Apav
1:13,06
59,31 72,81%
4 Ledesma, Luis
M61 Poa
1:18,08
1:03,38 68,13%
5 Hernandez, Pedro
M64 Poa
1:21,61
1:05,02 66,42%
M65 400 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Alcaire, Alfredo
M65 Caveco
1:22,60
1:05,40 66,03%
2 Hernandez, Pedro
M66 Vo2
1:24,72
1:06,07 65,36%
M70 400 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Noli, Juan Jose
M70 Circulo Bahiense
1:15,16
55,02 78,49%
2 Fontes, Luis
M70 Atletas Del Prado
1:15,65
55,38 77,98%
3 Portela, Nicanor
M72 Caveco
2:05,55
1:28,51 48,79%
M75 400 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Cayrus, Roberto
M77 Clav
1:24,48
54,24 79,62%
M80 400 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Lopez, Hugo
M82 Caveco
4:43,63
2:43,27 26,45%
W35 800 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Nuñez, Daniela
W35 Defensor Sporting
2:32,91
2:32,92 74,08%
2 Sanabria, Miguelina
W38 Asopave
2:55,11
2:53,48 65,30%
W40 800 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Arias, Gladys
W43 Asopave
3:01,55
2:51,96 65,88%
W55 800 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Gonzalez, Marlene
W56 Montevideo Runners
2:55,58
2:24,67 78,30%
W60 800 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
1 Ruiz, Veronica
W64 Atenas
3:11,14
2:17,17 82,58%
M30 800 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Patetta, Emiliano
M31 Montevideo Runners
2:08,81
2:08,82 78,49%
2 Estigarribia, Diego
M33 Circulo Platense
2:10,79
2:10,80 77,30%
3 Sanchez, Martin
M34 Poa
2:24,32
2:24,33 70,06%
M35 800 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Maneiro, Rogelio
M38 Defensor Sporting
2:07,37
2:03,45 81,91%
2 Gaona, Christian
M36 Vo2
2:17,16
2:15,50 74,62%
3 Cetti, Daniel
M37 Poa
2:20,90
2:17,88 73,33%
4 Portillo, Mauricio
M35 Poa
2:24,39
2:23,99 70,22%
M40 800 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Scabino, Rafael
M43 Defensor Sporting
2:04,26
1:54,97 87,95%
2 Mora, Pablo
M40 Atletas Del Prado
2:12,81
2:06,25 80,09%
3 Perez, William
M44 Montevideo Runners
2:15,05
2:03,80 81,68%
M45 800 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Ferreyra, Ruben
M49 Defensor Sporting
2:25,99
2:08,06 78,96%
2 Moreira, Miguel
M49 Nacional
2:31,52
2:12,91 76,08%
M50 800 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Benitez, Mario
M53 Asoc Chaqueña
2:33,24
2:09,94 77,81%
2 Bogdajian, Pano
M51 Nacional
2:40,24
2:18,17 73,18%
3 Fleytas, Jose Luis
M51 Cadav
2:41,10
2:18,91 72,79%
M55 800 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Gianelli, Daniel
M57 Vo2
2:35,37
2:07,49 79,31%
M60 800 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 DE Nazare, Manoel
M62 Abram
2:42,70
2:08,33 78,79%
2 Servera, Miguel Angel
M61 Apav
2:57,42
2:21,01 71,71%
3 Ledesma, Luis
M61 Poa
3:05,25
2:27,23 68,68%
XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
4 Hernandez, Pedro
M64 Poa
3:23,66
2:38,17 63,93%
M65 800 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Clok, Omar
M65 Nacional
2:29,48
1:55,19 87,79%
2 Alcaire, Alfredo
M65 Caveco
3:12,30
2:28,18 68,24%
M70 800 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Fontes, Luis
M70 Atletas Del Prado
2:59,69
2:11,19 77,08%
2 Noli, Juan Jose
M70 Circulo Bahiense
3:11,12
2:19,53 72,47%
W30 1500 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Martinez, Nadia
W34 Poa
6:36,01
6:30,92 59,47%
W35 1500 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Nuñez, Daniela
W35 Defensor Sporting
5:05,18
4:59,76 77,55%
2 Montenegro, Liliana
W36 Asoc Chaqueña
5:20,51
5:12,99 74,27%
3 Martinez, Pamela
W36 Peñarol
5:56,91
5:48,54 66,70%
4 Sanabria, Miguelina
W38 Asopave
6:06,01
5:52,41 65,97%
W40 1500 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Arias, Gladys
W43 Asopave
6:13,86
5:42,13 67,95%
W55 1500 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Gonzalez, Marlene
W56 Montevideo Runners
6:01,33
4:40,51 82,88%
2 Morales, Susana
W59 Cavra
7:39,39
5:41,89 68,00%
W60 1500 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Ruiz, Veronica
W64 Atenas
6:21,37
4:23,46 88,24%
M30 1500 Meter Llanos
====================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading H# Points
====================================================================================================
1 Patetta, Emiliano
M31 Montevideo Runners
4:28,51
4:28,52 76,72%
1
XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
2 Estigarribia, Diego
M33 Circulo Platense
4:40,68
4:40,69 73,39%
1
3 Laporte, Juan
M34 Nacional
4:51,19
4:50,62 70,88%
2
4 Rodriguez, Agustin
M33 Poa
4:55,95
4:55,96 69,60%
1
5 Gonzalez, Daniel
M34 Fundamave
4:58,91
4:58,33 69,05%
1
M35 1500 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Melone, Waldemar
M38 Montevideo Runners
4:28,99
4:17,73 79,93%
2 Gaona, Christian
M36 Vo2
4:34,38
4:28,22 76,80%
3 Silvera, Leonardo
M39 Atletas Del Prado
5:10,59
4:54,58 69,93%
M40 1500 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Mañana, Martin
M41 Fed AT Maldonado
4:17,97
3:59,90 85,87%
2 Perez, William
M44 Montevideo Runners
4:42,59
4:15,33 80,68%
3 Albarenga, Martin
M43 Vo2
4:50,10
4:24,67 77,83%
4 Farias, Alfredo
M44 Poa
4:54,17
4:25,80 77,50%
5 Parada, Martin
M43 Peñarol
5:12,25
4:44,88 72,31%
M45 1500 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Fajardo, Marcelo
M45 Montevideo Runners
4:25,24
3:57,32 86,80%
2 Moreira, Miguel
M49 Nacional
5:07,73
4:25,49 77,59%
3 Gauna, Enzo
M45 Cavn
5:08,37
4:35,91 74,66%
M50 1500 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Benitez, Mario
M53 Asoc Chaqueña
5:09,32
4:17,58 79,98%
2 Fleytas, Jose Luis
M51 Cadav
5:26,67
4:36,83 74,42%
M55 1500 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Gianelli, Daniel
M57 Vo2
5:17,60
4:15,59 80,60%
2 Pereyra, Hugo
M56 Fray Bentos Master
5:50,66
4:44,54 72,40%
M60 1500 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Servera, Miguel Angel
M61 Apav
6:09,58
4:47,66 71,61%
M65 1500 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
1 Clok, Omar
M65 Nacional
5:08,10
3:52,20 88,72%
2 Alcaire, Alfredo
M65 Caveco
6:42,28
5:03,17 67,95%
W30 5000 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Martinez, Nadia
W34 Poa
23:41,80
23:30,30 61,31%
W35 5000 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Montenegro, Liliana
W36 Asoc Chaqueña
20:14,82
19:55,52 72,33%
2 Sanabria, Miguelina
W38 Asopave
23:06,59
22:30,14 64,04%
W40 5000 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Arias, Gladys
W43 Asopave
21:59,57
20:35,79 69,97%
W45 5000 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Gonzalez, Sandra
W47 Vo2
23:29,23
21:01,70 68,53%
W55 5000 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Mastrangelo, Lil
W56 Vo2
23:51,13
18:59,34 75,89%
2 Gimenez, Maria Elena
W55 Nacional
23:52,65
19:16,45 74,77%
W65 5000 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Carcamo, Maria Isabel
W66 Vo2
26:46,48
18:21,90 78,47%
M30 5000 Meter Llanos
====================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading H# Points
====================================================================================================
1 Tejera, Jonathan
M31 Peñarol
15:36,48
15:32,00 81,22%
2
2 Patetta, Emiliano
M31 Montevideo Runners
16:52,66
16:47,81 75,11%
2
3 Laporte, Juan
M34 Nacional
17:52,07
17:34,93 71,76%
1
4 Rodriguez, Agustin
M33 Poa
18:07,62
17:55,13 70,41%
1
5 Mallada, Diego
M34 Peñarol
18:12,74
17:55,27 70,40%
1
M35 5000 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
1 Melone, Waldemar
M38 Montevideo Runners
16:54,02
16:12,66 77,83%
2 Silvera, Leonardo
M39 Atletas Del Prado
19:50,90
18:53,87 66,76%
M40 5000 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Farias, Alfredo
M44 Poa
18:42,73
17:09,44 73,54%
2 Martinez, Mauricio
M44 Peñarol
20:33,87
18:51,35 66,91%
M45 5000 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Fajardo, Marcelo
M45 Montevideo Runners
16:59,41
15:27,57 81,61%
2 Moreira, Miguel
M49 Nacional
19:36,94
17:17,72 72,95%
3 Pontet, Alejandro
M46 Vo2
19:46,91
17:51,56 70,65%
4 Martinez, Eduardo
M48 Poa
23:04,97
20:30,97 61,50%
M55 5000 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Pereyra, Hugo
M56 Fray Bentos Master
21:00,18
17:28,99 72,17%
2 Diogo, Hector
M59 Nacional
27:14,48
22:06,07 57,09%
M60 5000 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Rodriguez, Angel
M61 Fray Bentos Master
25:15,91
20:08,50 62,64%
2 Carbonell, Gonzalo
M64 Vo2
25:21,78
19:41,07 64,09%
M65 5000 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Ferret, Luis
M65 Peñarol
25:29,00
19:35,97 64,37%
M70 5000 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Figari, Andres
M71 Nacional
23:23,16
16:54,50 74,62%
2 Ribeiro, Getulio
M74 Peñarol
23:36,21
16:20,45 77,21%
M35 10000 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Suarez, Fabricio
M37 Nacional
40:03,84
38:42,60 68,03%
M55 10000 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
=================================================================================================
1 Fran, Julio
M58 Poa
47:16,83
38:41,67 68,05%
2 Diogo, Hector
M59 Nacional
51:33,83
41:50,04 62,95%
M60 10000 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Zamora, Nelson
M60 Peñarol
38:21,50
30:51,11 85,35%
2 Pereyra, Jorge
M61 Defensor Sporting
38:32,61
30:43,63 85,70%
3 Stankevicius, Carlos
M64 Cavemont
59:16,55
46:00,25 57,24%
M65 10000 Meter Llanos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Olmos, Fernando
M67 ADCL
57:20,44
43:17,54 60,83%
W60 5000 Meter Marcha
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Osores, Mabel
W63 Fray Bentos Master
48:07,81
34:36,35 41,64%
W65 5000 Meter Marcha
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Pereyra, Susana
W67 Empole
46:55,78
31:40,38 45,50%
M45 5000 Meter Marcha
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Gauna, Enzo
M45 Cavn
44:39,17
40:37,79 31,05%
M55 5000 Meter Marcha
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Catalogne, Uruguay
M57 Empole
35:41,64
29:27,72 42,82%
M70 5000 Meter Marcha
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Vinueza, Josep
M71 Cadav
42:39,45
30:50,49 40,91%
W40 80 Short Vallas
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Gonzalez, Maricel
W41 Apav
20,19
0.8
21,87 55,84%
W45 80 Short Vallas
XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Florance, Mariela
W49 Cadav
15,12
0.8
15,11 80,84%
W60 80 Short Vallas
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Hierro, Graciela
W64 Cavemont
21,11
-0.1
18,49 66,05%
2 Nieto, Beatriz
W60 Asam
23,82
-0.1
22,65 53,93%
W30 100 Short Vallas
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Lettieres, Fanny
W33 Montevideo Runners
22,11
0.8
21,86 55,88%
M60 100 Short Vallas
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Bordon, Alfredo
M63 Asoc Chaqueña
23,05
-1.2
19,84 65,09%
M35 110 Short Vallas
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Rivero, Juan Martin
M36 Nacional
16,02
-1.4
15,89 81,23%
M40 110 Short Vallas
======================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
======================================================================================================
1 Aguilar, Alejandro
M41 Caveco
18,53
-1.4
17,59 73,41%
2 Garcia, Hector
M42 Nacional
19,75
-1.4
18,59 69,49%
W55 300 Long Vallas
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Caceres, Claudia
W55 Cada
58,48
1:02,30 84,02%
— Morales, Susana
W59 Cavra
DQ
W60 300 Long Vallas
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Nieto, Beatriz
W60 Asam
1:21,26
1:28,92 58,87%
M60 300 Long Vallas
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Bordon, Alfredo
M63 Asoc Chaqueña
56,88
1:01,58 75,97%
XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
M70 300 Long Vallas
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Centanaro, Cesar
M72 Hindu Resistencia
1:01,07
58,10 80,52%
M75 300 Long Vallas
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Salvarrey, Leonardo
M75 Cavemont
56,78
50,72 92,24%
M45 400 Long Vallas
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Gauna, Enzo
M45 Cavn
1:22,56
1:12,03 64,95%
W30 2000 Meter Obstáculos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Lettieres, Fanny
W33 Montevideo Runners
7:55,43
11:10,80 80,74%
W45 2000 Meter Obstáculos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Quiroga, Adriana
W48 Amas
10:40,29
13:22,36 67,50%
W55 2000 Meter Obstáculos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Morales, Susana
W59 Cavra
12:38,82
14:03,97 64,17%
M45 3000 Meter Obstáculos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Gauna, Enzo
M45 Cavn
13:35,26
11:52,88 66,44%
M50 3000 Meter Obstáculos
=================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
=================================================================================================
1 Fleytas, Jose Luis
M51 Cadav
13:59,09
11:36,29 68,02%
W30 4×100 Meter Relevos
================================================================================
Team
Seed
Finals Points
================================================================================
1 Libre ‘A’
1:01,72
1) Quiroga, Adriana 48
2) Montenegro, Liliana 36
3) Gonzalez, Maricel 41
4) Vilarrubi, Estefania 33
2 Libre ‘B’
1:08,21
XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
….W30 4×100 Meter Relevos
1) Nuñez, Daniela 35
2) Morales, Susana 59
3) Albarenga, Sonia 54
4) Lettieres, Fanny 33
W45 4×100 Meter Relevos
================================================================================
Team
Seed
Finals Points
================================================================================
1 Libre ‘A’
1:14,51
1) Nuñez, Marcela 47
2) Palacios, Paula 52
3) Gonzalez, Monica 46
4) Abreu, Cristina 61
W50 4×100 Meter Relevos
================================================================================
Team
Seed
Finals Points
================================================================================
1 Libre ‘A’
1:00,17
1) Lioi, Patricia 58
2) Caceres, Claudia 55
3) Benito, Daniela 53
4) Vizental, Karen 52
W60 4×100 Meter Relevos
================================================================================
Team
Seed
Finals Points
================================================================================
1 Libre ‘A’
1:09,85
1) Hierro, Graciela 64
2) Nieto, Beatriz 60
3) Ruiz, Veronica 64
4) Gerhardt, Alicia 63
M30 4×100 Meter Relevos
================================================================================
Team
Seed
Finals Points
================================================================================
1 Libre ‘A’
52,90
1) Valverde, Diego 41
2) Patetta, Emiliano 31
3) Maestro, Rodrigo 33
4) Melone, Waldemar 38
M35 4×100 Meter Relevos
================================================================================
Team
Seed
Finals Points
================================================================================
1 Libre ‘A’
49,70
1) Gonzalez, Ruben 44
2) Garcia, Ivan 41
3) Cetti, Daniel 37
4) Silva, Ignacio 37
M40 4×100 Meter Relevos
================================================================================
Team
Seed
Finals Points
================================================================================
1 Libre ‘A’
47,90
1) Martres, Javier 54
2) DE Angelis, Fabian 44
3) Albrizio, Juan Carlos 41
4) Pazzaglini, Carlos 40
M45 4×100 Meter Relevos
================================================================================
XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
Team
Seed
Finals Points
================================================================================
1 Libre ‘A’
59,70
1) Fleytas, Jose Luis 51
2) Gauna, Enzo 45
3) Benitez, Mario 53
4) Servera, Miguel Angel 61
X30 4×100 Meter Relevos
================================================================================
Team
Seed
Finals Points
================================================================================
1 Libre ‘B’
56,17
1) Brun, Paola 46
2) Rodriguez, Pablo 40
3) Alvez, Daniela 41
4) Sabani, Cesar 32
2 Libre ‘A’
1:00,34
1) Quiroga, Adriana 48
2) Bordon, Alfredo 63
3) Montenegro, Liliana 36
4) Estigarribia, Diego 33
X40 4×100 Meter Relevos
================================================================================
Team
Seed
Finals Points
================================================================================
1 Libre ‘A’
1:07,21
1) Gonzalez, Maricel 41
2) Gauna, Enzo 45
3) Morales, Susana 59
4) Servera, Miguel Angel 61
X30 4×100-200-300-400 Meter Relevos
================================================================================
Team
Seed
Finals Points
================================================================================
1 Libre ‘C’
2:25,94
1) Gimenez, Gabriela 31
2) Nuñez, Daniela 35
3) Ferreyra, Ruben 49
4) Scabino, Rafael 43
2 Libre ‘B’
2:30,64
1) Gonzalez, Marlene 56
2) Lettieres, Fanny 33
3) Valverde, Diego 41
4) Melone, Waldemar 38
3 Libre ‘A’
2:35,52
1) Quiroga, Adriana 48
2) Montenegro, Liliana 36
3) Benitez, Mario 53
4) Estigarribia, Diego 33
X35 4×100-200-300-400 Meter Relevos
================================================================================
Team
Seed
Finals Points
================================================================================
1 Libre ‘A’
2:28,27
1) Alvez, Daniela 41
2) Brun, Paola 46
3) Gonzalez, Ruben 44
4) Cetti, Daniel 37
X40 4×100-200-300-400 Meter Relevos
================================================================================
Team
Seed
Finals Points
================================================================================
1 Libre ‘B’
2:34,84
1) Vizental, Karen 52
2) Caceres, Claudia 55
3) Olivera, Matias 46
4) DE Angelis, Fabian 44
….X40 4×100-200-300-400 Meter Relevos
XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
2 Libre ‘A’
2:56,98
1) Nuñez, Marcela 47
2) Gonzalez, Maricel 41
3) Fleytas, Jose Luis 51
4) Gauna, Enzo 45
X45 4×100-200-300-400 Meter Relevos
================================================================================
Team
Seed
Finals Points
================================================================================
1 Libre ‘A’
3:01,92
1) Gonzalez, Monica 46
2) Acosta, Laura 60
3) Bordon, Alfredo 63
4) Acosta, Gerardo 45
X50 4×100-200-300-400 Meter Relevos
================================================================================
Team
Seed
Finals Points
================================================================================
1 Libre ‘A’
2:41,65
1) Nieto, Cristina 62
2) Gerhardt, Alicia 63
3) Martres, Javier 54
4) Schelke, Fabian 50
X55 4×100-200-300-400 Meter Relevos
================================================================================
Team
Seed
Finals Points
================================================================================
1 Libre ‘A’
3:23,71
1) Osores, Mabel 63
2) Morales, Susana 59
3) DE Nazare, Manoel 62
4) Servera, Miguel Angel 61
W45 Salto Alto
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Quiroga, Adriana
W48 Amas
1,10m
1,34m 64,48%
W50 Salto Alto
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Vizental, Karen
W52 Cada
1,45m
1,85m 88,96%
M40 Salto Alto
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Aguilar, Alejandro
M41 Caveco
1,50m
1,68m 68,90%
2 Mirazo, Javier
M40 Nacional
1,40m
1,55m 63,47%
3 DE Angelis, Fabian
M44 Cada
1,35m
1,56m 63,80%
M45 Salto Alto
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Olivera, Matias
M46 Cada
1,45m
1,71m 69,81%
M50 Salto Alto
XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Alles, Fabio
M50 Caveco
1,40m
1,72m 70,45%
M60 Salto Alto
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Schaffner, Hector
M64 Clav
1,40m
2,03m 82,88%
2 Bordon, Alfredo
M63 Asoc Chaqueña
1,20m
1,72m 70,29%
M75 Salto Alto
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Larrandaburu, Nicanor
M77 Nacional
1,10m
1,91m 78,10%
W35 Salto Garrocha
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Greco, Alejandra
W39 Cada
2,20m
2,57m 50,09%
W40 Salto Garrocha
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Barreiro, Magdalena
W42 Tranco Largo
2,40m
2,95m 57,36%
M35 Salto Garrocha
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Rivero, Juan Martin
M36 Nacional
3,00m
3,15m 51,37%
M40 Salto Garrocha
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Larrandaburu, Martin
M41 Nacional
3,40m
3,81m 62,09%
2 Larrandaburu, Gabriel
M43 Nacional
3,00m
3,44m 56,07%
3 Aguilar, Alejandro
M41 Caveco
2,70m
3,03m 49,34%
M55 Salto Garrocha
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Alberio, Andres
M55 Cada
2,80m
3,82m 62,28%
M75 Salto Garrocha
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Salvarrey, Leonardo
M75 Cavemont
2,40m
4,76m 77,71%
XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
W40 Salto Largo
====================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
====================================================================================================
1 Gonzalez, Maricel
W41 Apav
3,91m
NWI
4,37m 58,15%
W50 Salto Largo
====================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
====================================================================================================
1 Vizental, Karen
W52 Cada
4,51m
NWI
5,83m 77,65%
2 Albarenga, Sonia
W54 Nacional
3,10m
NWI
4,13m 55,03%
W60 Salto Largo
====================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
====================================================================================================
1 Gerhardt, Alicia
W63 Asam
3,20m
NWI
4,92m 65,49%
2 Nieto, Beatriz
W60 Asam
3,11m
NWI
4,55m 60,56%
M35 Salto Largo
====================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
====================================================================================================
1 Rudelli, Carlos
M35 Caveco
5,95m
NWI
6,26m 69,94%
M40 Salto Largo
====================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
====================================================================================================
1 Albrizio, Juan Carlos
M41 Addegro
5,26m
NWI
5,92m 66,19%
2 Garcia, Hector
M42 Nacional
5,13m
NWI
5,84m 65,30%
3 DE Angelis, Fabian
M44 Cada
4,98m
NWI
5,81m 64,88%
4 Mirazo, Javier
M40 Nacional
4,67m
NWI
5,19m 58,12%
5 Capdevielle, Jorge
M43 Fray Bentos Master
3,94m
NWI
4,54m 50,76%
M50 Salto Largo
====================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
====================================================================================================
1 Schelke, Fabian
M50 Circulo Bahiense
5,37m
NWI
6,75m 75,44%
2 Bogdajian, Pano
M51 Nacional
4,58m
NWI
5,83m 65,18%
M60 Salto Largo
====================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
====================================================================================================
1 Bordon, Alfredo
M63 Asoc Chaqueña
3,73m
NWI
5,64m 63,05%
M75 Salto Largo
====================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
====================================================================================================
1 Martinez, Euclides
M75 Caveco
2,65m
NWI
4,93m 55,05%
XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
W40 Salto Triple
====================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
====================================================================================================
1 Gonzalez, Maricel
W41 Apav
8,12m
NWI
9,35m 60,35%
W45 Salto Triple
====================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
====================================================================================================
1 Quiroga, Adriana
W48 Amas
8,26m
NWI
10,40m 67,12%
2 Florance, Mariela
W49 Cadav
8,20m
NWI
10,47m 67,56%
M40 Salto Triple
====================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
====================================================================================================
1 Aguilar, Alejandro
M41 Caveco
10,74m
NWI
11,66m 63,75%
2 Garcia, Hector
M42 Nacional
9,75m
NWI
10,71m 58,58%
3 Chumillo, Christian
M40 Fray Bentos Master
9,73m
NWI
10,44m 57,09%
— Capdevielle, Jorge
M43 Fray Bentos Master
DQ
NWI
M50 Salto Triple
====================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
====================================================================================================
1 Schelke, Fabian
M50 Circulo Bahiense
11,61m
NWI
14,11m 77,15%
M60 Salto Triple
====================================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals Wind
Age-Grading Points
====================================================================================================
1 Bordon, Alfredo
M63 Asoc Chaqueña
8,11m
NWI
11,92m 65,21%
W30 Lanz. Bala
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Martinelli, Debora
W33 Cada
8,84m
8,98m 39,72%
W35 Lanz. Bala
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Sanabria, Miguelina
W38 Asopave
7,80m
8,77m 38,75%
W40 Lanz. Bala
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Gonzalez, Maricel
W41 Apav
8,03m
9,63m 42,58%
W45 Lanz. Bala
===============================================================================================
XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Gonzalez, Monica
W46 Caveco
7,31m
9,88m 43,70%
2 Rey, Ana Laura
W45 Cavemont
6,67m
8,79m 38,88%
W50 Lanz. Bala
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Palacios, Paula
W52 Caveco
8,65m
12,44m 55,01%
2 Tullio, Paula
W50 Cadav
8,49m
11,79m 52,11%
3 Benito, Daniela
W53 Cada
6,68m
9,79m 43,27%
W55 Lanz. Bala
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Larrauri, Maria
W59 Asam
8,64m
14,21m 62,81%
2 DA Silva, Berenice
W59 Peñarol
7,77m
12,78m 56,49%
W60 Lanz. Bala
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Osores, Mabel
W63 Fray Bentos Master
5,33m
9,55m 42,24%
W65 Lanz. Bala
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Pereyra, Susana
W67 Empole
4,63m
9,12m 40,30%
W70 Lanz. Bala
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Sabalsagaray, Sonia
W70 Caveco
3,81m
8,10m 35,83%
W75 Lanz. Bala
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Peraza, Marina
W77 Cavemont
5,37m
14,02m 61,97%
2 Peña, Teresa
W77 Clav
5,20m
13,58m 60,01%
W80 Lanz. Bala
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Gonzalez, Ines
W83 Cavemont
5,10m
16,54m 73,09%
M30 Lanz. Bala
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
1 Gheri, Carlos
M33 Clav
11,27m
11,27m 48,78%
M35 Lanz. Bala
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Deminco, Damian
M38 Nacional
9,85m
10,01m 43,34%
M40 Lanz. Bala
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Avila, Anibal
M42 Amaro
11,74m
12,45m 53,87%
2 Chumillo, Christian
M40 Fray Bentos Master
10,50m
10,79m 46,69%
3 Mirazo, Javier
M40 Nacional
8,40m
8,63m 37,36%
M45 Lanz. Bala
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Recuero, Gonzalo
M48 Clav
8,51m
10,09m 43,64%
2 Borges, Gaston
M49 Caveco
7,91m
9,58m 41,46%
M50 Lanz. Bala
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Bogdajian, Pano
M51 Nacional
8,71m
10,20m 44,12%
M55 Lanz. Bala
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Cuitiño, Rafael
M59 Caveco
9,55m
13,35m 57,76%
2 Rios, Carlos
M57 Cavemont
6,70m
8,93m 38,67%
M60 Lanz. Bala
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Blanco, Miguel
M61 Caveco
9,20m
12,02m 52,03%
2 Stankevicius, Carlos
M64 Cavemont
8,31m
11,86m 51,32%
M65 Lanz. Bala
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Bella, Luis
M67 Empole
8,48m
13,34m 57,71%
2 Farias, Agustin
M69 Empole
6,08m
10,26m 44,41%
M70 Lanz. Bala
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Godoy, Luis
M71 Clav
10,16m
13,60m 58,85%
XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
2 Berger, Juan Carlos
M73 Caveco
8,71m
12,34m 53,39%
3 Soca, Nelson
M70 Atletas Del Prado
6,97m
9,08m 39,30%
M75 Lanz. Bala
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Falcione, Luis
M79 Caveco
8,70m
14,96m 64,70%
2 Gudiño, Atilio
M78 Cadav
7,92m
13,15m 56,88%
M80 Lanz. Bala
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Flores, Artigas
M83 Caveco
8,56m
15,07m 65,21%
2 Lagreca, Nilo
M80 Caveco
7,29m
11,30m 48,89%
M85 Lanz. Bala
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Lopez Barrera, Raul
M85 Nacional
8,17m
15,53m 67,21%
M90 Lanz. Bala
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Flores, Washington
M94 Favel
6,65m
21,73m 94,05%
W30 Lanz. Disco
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Martinelli, Debora
W33 Cada
32,20m
32,22m 41,96%
2 Coronel, Natalia
W34 Circulo Bahiense
30,64m
31,09m 40,48%
W45 Lanz. Disco
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Gonzalez, Monica
W46 Caveco
23,57m
28,73m 37,41%
2 Florance, Mariela
W49 Cadav
21,84m
28,03m 36,50%
3 Brusman, Veronica
W45 Clav
20,15m
24,15m 31,45%
4 Quiroga, Adriana
W48 Amas
17,59m
22,18m 28,89%
5 Nuñez, Marcela
W47 Caveco
17,44m
21,62m 28,15%
W55 Lanz. Disco
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 DA Silva, Berenice
W59 Peñarol
21,57m
33,61m 43,77%
….W55 Lanz. Disco
2 Larrauri, Maria
W59 Asam
21,13m
32,93m 42,88%
XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
W60 Lanz. Disco
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Delucchi, Ines
W63 Nacional
17,68m
30,13m 39,24%
2 Osores, Mabel
W63 Fray Bentos Master
10,95m
18,66m 24,31%
W70 Lanz. Disco
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Giust, Raquel
W72 Cavemont
11,84m
25,58m 33,31%
W75 Lanz. Disco
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Peraza, Marina
W77 Cavemont
14,13m
35,84m 46,68%
2 Peña, Teresa
W77 Clav
11,04m
28,01m 36,48%
W80 Lanz. Disco
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Gonzalez, Ines
W83 Cavemont
2,44m
6,67m
8,69%
M30 Lanz. Disco
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Gheri, Carlos
M33 Clav
35,90m
35,90m 48,47%
M35 Lanz. Disco
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Deminco, Damian
M38 Nacional
25,43m
25,43m 34,34%
M40 Lanz. Disco
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Chumillo, Christian
M40 Fray Bentos Master
26,80m
26,80m 36,19%
2 Aguilar, Alejandro
M41 Caveco
25,71m
25,96m 35,05%
3 Mirazo, Javier
M40 Nacional
23,70m
23,70m 32,00%
M45 Lanz. Disco
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Olivera, Fabian
M47 Clav
28,43m
31,02m 41,88%
2 Martinez, Alejandro
M45 Nacional
22,43m
23,55m 31,80%
….M45 Lanz. Disco
3 Borges, Gaston
M49 Caveco
22,30m
25,33m 34,20%
XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
M50 Lanz. Disco
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Alles, Fabio
M50 Caveco
27,77m
27,77m 37,50%
M55 Lanz. Disco
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Cuitiño, Rafael
M59 Caveco
27,78m
33,83m 45,68%
M60 Lanz. Disco
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Stankevicius, Carlos
M64 Cavemont
21,16m
25,90m 34,96%
M65 Lanz. Disco
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Bella, Luis
M67 Empole
25,94m
34,02m 45,93%
2 Greco, Nestor
M69 Cada
25,58m
35,23m 47,56%
3 Farias, Agustin
M69 Empole
18,85m
25,96m 35,05%
M70 Lanz. Disco
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Godoy, Luis
M71 Clav
30,42m
44,12m 59,56%
2 Berger, Juan Carlos
M73 Caveco
20,85m
31,93m 43,11%
3 Soca, Nelson
M70 Atletas Del Prado
14,69m
20,76m 28,03%
M75 Lanz. Disco
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Salvarrey, Leonardo
M75 Cavemont
30,01m
48,68m 65,72%
2 Gudiño, Atilio
M78 Cadav
25,19m
44,84m 60,53%
M80 Lanz. Disco
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Lagreca, Nilo
M80 Caveco
22,03m
41,94m 56,63%
2 Flores, Artigas
M83 Caveco
19,21m
40,83m 55,12%
M85 Lanz. Disco
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Ibarra, Rito
M85 Cavemont
19,56m
45,07m 60,85%
XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
M90 Lanz. Disco
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Flores, Washington
M94 Favel
17,42m
64,57m 87,15%
W30 Lanz. Martillo
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Coronel, Natalia
W34 Circulo Bahiense
37,86m
42,07m 54,64%
W45 Lanz. Martillo
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Gonzalez, Monica
W46 Caveco
26,03m
40,84m 53,04%
2 Brusman, Veronica
W45 Clav
17,92m
27,19m 35,31%
W50 Lanz. Martillo
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Tullio, Paula
W50 Cadav
35,10m
43,90m 57,02%
2 Palacios, Paula
W52 Caveco
23,81m
30,90m 40,13%
W55 Lanz. Martillo
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Larrauri, Maria
W59 Asam
25,50m
38,07m 49,46%
W60 Lanz. Martillo
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Osores, Mabel
W63 Fray Bentos Master
13,10m
21,41m 27,81%
W70 Lanz. Martillo
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Giust, Raquel
W72 Cavemont
9,90m
20,53m 26,67%
W80 Lanz. Martillo
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Gonzalez, Ines
W83 Cavemont
18,81m
58,10m 75,46%
M35 Lanz. Martillo
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Deminco, Damian
M38 Nacional
24,51m
25,65m 29,58%
XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
M40 Lanz. Martillo
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Ferreira, Pablo
M41 Caveco
16,75m
18,42m 21,24%
M45 Lanz. Martillo
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Borges, Gaston
M49 Caveco
16,45m
21,13m 24,37%
2 Recuero, Gonzalo
M48 Clav
14,17m
17,83m 20,56%
M55 Lanz. Martillo
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Cuitiño, Rafael
M59 Caveco
27,89m
39,90m 46,01%
M60 Lanz. Martillo
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Blanco, Miguel
M61 Caveco
20,49m
29,48m 34,00%
M65 Lanz. Martillo
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Greco, Nestor
M69 Cada
18,69m
33,01m 38,06%
M70 Lanz. Martillo
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Berger, Juan Carlos
M73 Caveco
19,64m
34,57m 39,86%
M75 Lanz. Martillo
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Falcione, Luis
M79 Caveco
20,53m
44,31m 51,09%
M80 Lanz. Martillo
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Lagreca, Nilo
M80 Caveco
17,25m
33,64m 38,79%
W45 Lanz. Jabalina
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Rey, Ana Laura
W45 Cavemont
21,57m
26,83m 36,76%
XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
2 Florance, Mariela
W49 Cadav
20,00m
27,90m 38,23%
3 Nuñez, Marcela
W47 Caveco
19,65m
25,85m 35,42%
W50 Lanz. Jabalina
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Palacios, Paula
W52 Caveco
18,15m
25,99m 35,61%
W55 Lanz. Jabalina
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 DA Silva, Berenice
W59 Peñarol
20,14m
34,81m 47,69%
2 Larrauri, Maria
W59 Asam
18,38m
31,77m 43,52%
W60 Lanz. Jabalina
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Delucchi, Ines
W63 Nacional
11,25m
21,01m 28,78%
2 Osores, Mabel
W63 Fray Bentos Master
10,85m
20,26m 27,76%
W65 Lanz. Jabalina
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Pereyra, Susana
W67 Empole
9,05m
18,61m 25,50%
W70 Lanz. Jabalina
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Giust, Raquel
W72 Cavemont
8,95m
21,06m 28,86%
2 Sabalsagaray, Sonia
W70 Caveco
7,40m
16,47m 22,56%
W75 Lanz. Jabalina
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Peraza, Marina
W77 Cavemont
10,33m
28,41m 38,93%
W80 Lanz. Jabalina
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Gonzalez, Ines
W83 Cavemont
11,40m
39,34m 53,89%
M40 Lanz. Jabalina
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Chumillo, Christian
M40 Fray Bentos Master
38,24m
43,15m 43,82%
2 Valverde, Diego
M41 Montevideo Runners
26,82m
30,77m 31,25%
3 Mirazo, Javier
M40 Nacional
26,25m
29,62m 30,09%
XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
4 Ferreira, Pablo
M41 Caveco
25,97m
29,79m 30,26%
M45 Lanz. Jabalina
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Borges, Gaston
M49 Caveco
34,93m
46,18m 46,90%
M55 Lanz. Jabalina
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Cuitiño, Rafael
M59 Caveco
25,60m
39,10m 39,71%
2 Catalogne, Uruguay
M57 Empole
12,50m
18,31m 18,60%
M60 Lanz. Jabalina
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Stankevicius, Carlos
M64 Cavemont
21,93m
35,38m 35,93%
M65 Lanz. Jabalina
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Farias, Agustin
M69 Empole
19,09m
34,67m 35,21%
M70 Lanz. Jabalina
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Soca, Nelson
M70 Atletas Del Prado
12,60m
22,01m 22,36%
M75 Lanz. Jabalina
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Falcione, Luis
M79 Caveco
23,82m
54,47m 55,31%
2 Martinez, Euclides
M75 Caveco
14,86m
29,88m 30,34%
M80 Lanz. Jabalina
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Lagreca, Nilo
M80 Caveco
14,62m
30,15m 30,62%
M85 Lanz. Jabalina
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Latorre, Alfredo
M85 Los Charruas
27,65m
72,36m 73,48%
M90 Lanz. Jabalina
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
===============================================================================================
1 Flores, Washington
M94 Favel
15,30m
77,75m 78,95%
W30 Lanz. Martelete
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Coronel, Natalia
W34 Circulo Bahiense
11,70m
14,66m 62,15%
2 Martinelli, Debora
W33 Cada
8,43m
10,38m 44,02%
W45 Lanz. Martelete
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Gonzalez, Monica
W46 Caveco
9,54m
15,18m 64,35%
2 Brusman, Veronica
W45 Clav
8,41m
13,09m 55,50%
3 Nuñez, Marcela
W47 Caveco
6,20m
10,09m 42,79%
W50 Lanz. Martelete
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Tullio, Paula
W50 Cadav
11,70m
14,53m 61,59%
W55 Lanz. Martelete
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Larrauri, Maria
W59 Asam
8,39m
12,37m 52,43%
M30 Lanz. Martelete
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Gheri, Carlos
M33 Clav
10,33m
10,49m 40,58%
M40 Lanz. Martelete
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Ferreira, Pablo
M41 Caveco
6,53m
7,25m 28,05%
M45 Lanz. Martelete
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Olivera, Fabian
M47 Clav
7,15m
8,64m 33,45%
….M45 Lanz. Martelete
2 Borges, Gaston
M49 Caveco
6,44m
8,03m 31,05%
3 Recuero, Gonzalo
M48 Clav
6,18m
7,59m 29,35%
M55 Lanz. Martelete
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
XXXVII TORNEO INTERNACIONAL J. J. LÓPEZ TESTA – 13/12/2019 to 14/12/2019
Pista Oficial de Atletismo “Darwin Piñeyrúa”
Montevideo – Uruguay
Results – Age Grading: 1 Yr Indiv & 5 yr Multi
===============================================================================================
1 Cuitiño, Rafael
M59 Caveco
13,09m
17,06m 65,99%
M60 Lanz. Martelete
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Blanco, Miguel
M61 Caveco
10,19m
11,84m 45,82%
M70 Lanz. Martelete
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Godoy, Luis
M71 Clav
13,09m
17,37m 67,21%
M80 Lanz. Martelete
===============================================================================================
Name
Age Team
Seed
Finals
Age-Grading Points
===============================================================================================
1 Flores, Artigas
M83 Caveco
9,04m
15,70m 60,73%